DINAMO SRUŠEN Hajduk slavio preokretom u derbiju Hrvatske i nagovijestio borbu za titulu

Iako su imali 1:0 i penal u 65. minutu, fudbaleri Dinama poraženi su u velikom hrvatskom derbiju od Hajduka rezultatom 2:1 - na startu nove sezone tamošnje lige.

Vodio je Dinamo na poluvremenu golom Bruna Petkovića u u 35. minutu, činilo se da je sve gotovo i da ćemo gledati dobro poznatu sliku kada je sudija pokazao na bijelu tačku sredinom drugog poluvremena, ali je pomenuti Petković očajno šutirao i praktično dodao loptu Ivanu Lučiću.

Tu je Dinamo stao, bukvalni su prestali da igraju fudbal, a epilog svega je greška Dominika Livakovića u 74. minutu i gol Marka Livaje za 1:1. Pravo niotkida. Pokušao je reprezentativni golman da izbije loptu, kapiten Hajduka se leđima sjajno zagradio i zakucao je loptu u mrežu.

Da Modri strijepe i za taj bod, vidjelo se u 85. minutu kada je Livaković nekako zaustavio šut Ođiđe-Ofoea, ali u 93. nije mogao ništa poslije kornera Splićana. Sjajno se Pukštaš snašao u kaznenom prostoru i udarcem glavom je pogodio preokret – 2:1, navodi Telegraf.

Osim toga što su se na neki način osvetili za nedavni poraz u Superkupu, takođe na Maksimiru, fudbaleri Hajduka pokazali su da mogu da se nose sa Dinamom i da bi ove sezone konačno mogli da prigrle tu toliko čekanu titulu.