Domaćini slavili u LŠ: Imobile spasio Lacio, Šahtjor osigurao proljeće u Evropi

Domaćini su slavili u prvim mečevima petog kola Lige šampoiona, radovali su se Lacio i Šahtjor.

Ćiro Imobile

Bio je ovo jedan od mečeva koje je Lacio morao da dobije. Morao, u skladu sa ambicijama, a one su plasman u nokaut fazu Lige šampiona, čak i mogućnost da to bude sa prve pozicije u grupi.

I mučili su se nebesko-plavi, kako je vrijeme prolazilo morali da slušaju i sve jače zvižduke navijača na „Olimpiku“. Sve do 82. minuta, kad je Ćiro Imobile pogodio lijevom nogom.

I nije se domaćin na tome zaustavio, još uvek su navijači skandirali ime „Ćira Imobilea“ u sinhronizaciji sa zvaničnim spikerom, a isti igrač je u 85. minutu postigao još jedan pogodak i otklonio je sve dileme.

Prethodno, Lacio je imao inicijativu, ali daleko od toga da je blistao. Naprotiv, mučili su se Italijani, mada su mogli u ranoj fazi meča da krenu golom, ali je vrlo loše reagovao Felipe Anderson.

Malo je nedostajalo da u 48. minutu Furuhaši šokira domaće navijače, sve je u kontranapadu odradio kako treba, osim završnog šuta, lopta je otišla zamalo pored gola Lacija. Bila je to i najbolja prilika za Seltik da u ovom susretu učini nešto više.

U Hamburgu Šahtjor je obezbijedio evropsko proleće. I to na najbolji mogući način, trijumfom protiv Antverpena – 1:0, koji je ostao na začelju tabele, bez osvojenog boda.

Presudio je gol Matvijenka iz 12. minuta, posle odličnog dodavanja Zubkova. Ukrajinci će u nokaut fazu, ostaje da se vidi kog takmičenja, s obzirom da će imati šansu za 16 najboljih u eliti, u poslednjoj rundi gostuju Portu, piše Sport Klub.