Donio pobjedu Memfisu: NBA bludnik se u velikom stilu vratio na parket

Nakon 25 mečeva suspenzije, koliko je dobio zbog ponovnog nošenja pištolja u javnosti, Dža Morant se vratio na parket i odmah je postao heroj Memfisa

Dža Morant

Floterom sa zvukom sirene donio je pobjedu Memfisu protiv Nju Orleansa 115:113 u gostima i obilježio je noć na NBA parketima.

Poslije prvog poluvremena, Grizlisi su imali minus od 19 poena i djelovalo je da im se smiješi još jedan poraz u do ovom trenutku očajnoj sezoni po njih.

Međutim, uspjeli su na ulasku u posljednju dionicu da priđu na 10 razlike, a onda je na scenu stupio sjajni bek. U uzbudljivoj završnici pogodio je posljednja tri šuta za svoj tim, uključujući i onaj za trijumf, čime je tim iz Tenesija stigao do tek sedmog trijumfa u sezoni.

Dža Morant je meč okončao sa 34 poena, šest skokova i osam asistencija. Džekson ga je ispratio sa 24 poena i osam skokova. U redovima Nju Orleansa Ingram je imao 34 poena, dok je Valančijunas upisao 22 poena i 14 skokova.

Golden Stejt je u posjlednjoj četvrtini nadoknadio minus 11 u odnosu na Boston Seltikse i pobijedio poslije produžetka 132:126. Blistao je Stef Kari sa 33 poena. U poraženoj ekipi Vajt je imao 30, a Braun 28 poena.

Milvoki je do pete uzastopne pobjede stigao protiv San Antonija 132:119. Sve dileme su rješili već u prvom poluvremenu. Lilard je stao na 40 poena, dok je Adetokunbo ostvario tripl dabl sa 11 poena, 14 skokova i 16 asistencija.

Nastavljaju se muke za Finiks Sanse. Poraženi su od Portlanda 109:104, iako su poslije prve četvrtine imali čak 16 poena prednosti. Nije pomoglo ni 40 poena Kevina Durenta. Za pobjednike se istakao Simons sa 23 poena, piše Sport klub.