DRAMA PRIPALA SPARSU Posljednja četvrtina kobna za Leotar

Košarkaši Sparsa su savladali Leotar 66:64 i tako su popravili svoje šanse u borbi za plasman u Ligu za šampiona. Trebinjci su loše odigrali završnicu i posljednju četvrtinu, pa je trijumf pripao gostima.

Sjajan meč odigrali su u Trebinju Leotar i Spars. Velika borba je vođena u duelu dva tima koji se bore za plasman u Ligu za šampiona.

O tome najbolje svjedoči da je najveća prednost jedne ekipe u toku meča iznosila sedam poena i da su je imali domaći dva puta tokom treće četvrtine (50:43, 52:45).

Spars je međutim uspio zahvaljujući boljem skoku da uhvati priključak pa su se ekipe smjenjivale u vođstvu.

Na kraju u finišu je viđena prava drama. Leotar se mučio u napadu pa je Imran Polutak 16 sekundi prije kraja donio prednost svom timu 64:62. Trebinjski klub je odigrao konfuzan napad i ostali su bez lopte. Milidragović je faulirao Adriana Lakića koji je pogodio bacanja i donio trijumf.

Najefikasniji u trebinjskom klubu bio je Nikola Đurasović sa 14 poena, dok je na drugoj strani takođe identičan učinak imao Imran Polutak.

Košarkaši Mladosti došli su do pobjede na gostovanju u Bratuncu 101:96. Kapetanović sa 25 i Ledl sa 22 te Marković 18 poena istakli su se kod Mladosti. U timu Bratunca Dašković je postigao 26, Bakradze 21 i Ćiković 20 poena.