DRAMA U PARIZU Mbape pogodio u sudijskoj nadoknadi, Siti već prošao dalje

PSŽ je dominirao u duelu protiv Real Madrida, ali je otpor rivala slomio u sudijskoj nadoknadi. Mbape je uspio da kruniše odličnu partiju golom za trijumf 1:0.

Parižani su napadali u talasima, dok se gostujući tim opredijelio za odbranu svog gola. Čak i u momentima kad su domaći igrači uspjeli da probiju odbranu nesavladiv je bio Tibo Kurtoa.

On je uspio da zaustavi pokušaje Mbapea i Mendeša a u 62.minuti je odbranio penal koji je izveo Lionel Mesi. Mbape je izbori0 penal, ali Argentinac nije uspio da ga pretvori u gol.

Na kraju kad se činilo da će meč da se završi bez golova, Mbape je prošao odbranu Reala i možda budućim saigračima zatrese mrežu za konačnih 1:0 te prednost pred revanš 9. marta u Madridu.

Mančester Siti je posao oko plasmana u narednu rundu završio već u Lisabonu. Oni su savladali Sporting ubjedljivo sa 5:0.

Prvi gol postigao je Rijad Marez u sedmoj minuti. Na 2:0 je povećao Bernardo Silva koji je sjajno zahvatio loptu nakon kornera u 18 minuti. Siti nije stao već je nastavio sa naletima i na kraju je pogodio Foden.

Do odlaska na odmor gosti su još jednom zatresli mrežu a opet je strijelac bio Bernardo Silva.

U 58. minuti majstorija Sterlinga. Previše prostora su ostavili domaći igrači a fudbaler Sitija se namjestio i pogodio rašlje. Tako je Siti treći put ove sezone postigao pet i više golova u Ligi šampiona.