MINIMALCI U LIGI ŠAMPIONA Blijede „svece“ uništio njihov sin, Diaz za slavlje Milana (VIDEO)

Fudbaleri Bajerna i Milana ostvavrili su minimalne pobjede u prvim mečevima osmine finala Lige šampiona.

Fudbaleri Bajerna slave gol u Parizu

Bavarci su u derbiju večeri zasluženo savladali PSŽ u Parizu i napravili veliko korak ka plasmanu među osam najboljih. Gol odluke postigao je Kingsli Koman, momak koji je ponikao u PSŽ, ali je kao mlad odlučio da karijeru nastavi van Pariza. Ipak, da mu je ovaj klub u srcu pokazala je njegova reakcija poslije pogotka jer nije želio da se raduje.

PSŽ je bio vrlo loš, a tek je ulaskom nedovoljno oporavljenog Kilijana Mbapea pokušao da uradi nešto više. Ipak, nisu uspjeli ništa jer su Nejmar i Lionel Mesi prespavali ovu utakmicu, a ostali saigrači osim Nuna Mendeša napravili previše tehničkih grešaka za ovaj nivo takmičenja.

Milan je ranim pogotkom Brahima Diaza obezbijedio prednost pred put u London. Mogli su „rosoneri“ da postignu još poneki gol protiv blijedog Totenhema koji nije učinio mnogo toga konkretnog. Revanši su za 14 dana, a kao što je poznato, više ne važi pravilo gola u gostima.

Tok utakmica

90+4 minut Totenhem je imao opasan napad, ali je sjajno intervenisao Simonn Kjer

90+1. minut Pavar je dobio drugi žuti karton i zaradio isključenje, ali PSŽ nije iskoristio posljednu priliku da uradi nešto više

83. minut Mendeš je ponovo sjajno prošao, ali je Lionel Mesi bio izblokiran, pa je lopta otišla u korner. U idućem napadu sjajno je intervenisao Zomer i spasio Bajern

81. minut Kilijan Mbape je postigao gol, ali je VAR pokazao da je Mendeš prije toga bio u ofsajdu

74. minut Najbolja prilika za “svece”. Mbape je pobjegao odbrani, ali je i njemu lopta malo umakla, pa je Jan Zomer odbranio šut. Najmar je potom pokušao dva puta, Zomer odbio loptu, Mbape je gurnuo u mrežu ali iz nedozvoljene pozicije

63. minut Dvije šanse u tridesetak sekundi imali su fudbaleri Bajerna. Prvo je Čupo Moting pogodio stativu, a poslije kornera je šutirao Pavar, a Donaruma sjajno zaustavio njegov pokušaj

60. minut Totenhem pokušava da uradi nešto više, ali njegovim igračima večeras ne polazi mnogo toga od ruke

57. minut PSŽ više nema šta da čeka, na terenu je i Kilijan Mbape umjesto Karlosa Solera

53. minut GOL! Kada je izgledalo da je PSŽ uspostavio ravnotežu Bajern je poveo. Dejvis je pronašao Komana koji je uz lošiju reakciju Đanluiđija Donarume doveo Bajern u vođstvo. Koman se nije radovao jer je ponikao u PSŽ u kojem nikada nije dobio priliku

50. minut Najmlađi fudbaler na terenu Zair Emeri sjajno je prošao po desnoj strani i pokušao da pronađe Nejmara koji je izblokiran. “Sveci” mnogo agresivniji u nastavku

46. minut Lopta je krenula sa centra u drugom poluvremenu a svoje za večeras odigrali su Ašraf Hakimi koga je zamijenio Presnel Kimpembe u redovima Parižana, te Bajernov Žoao Kanselo, a na terenu je Alfonso Dejvis

45+1. minut Prvi šut ka golu Bajerna uputili su domaći, ali je Mesi iz slobodnog udarca pogodio živi zid

43. minut Prvi šut u okvir gola uputio je Džošua Kimih, ali je njegov jak udarac zaustavio sigurni Đanluiđi Donaruma

40. minut Kako se na terenu ne dešava mnogo toga zanimljivog, evo jednog interesantnog podatka. Mladi Zair Emeri nije bio ni rođen kada su njegovi saigrači Lionel Mesi i Serhio Ramos debitovali u elitnom takmičenju.

32. minut PSŽ u seriji grešaka, Mesi i Nejmar odsječeni, nikoga nema da poveže redove

27. minut Džamal Musijala i dva puta Kingsli Koman imali su solidne pokušaje, Bajern steže obruč oko gola Parižana

18. minut Bajern ima blagu inicijativu, PSŽ ne uspijeva da spoji nekoliko dodavanja

7. minut Milan je poveo sa 1:0 a egzekutor je Brahim Diaz poslije prodora i šuta Tea Ernandeza. Forster je odbio loptu, a Diaz uz malo sreće zatresa mrežu.

1. minut Počele su utakmice u Minhenu i Milanu, Bajern zaprijetio već u prvom minutu, ali Erik Maksim Čupo Moting nije uspio da savlada Jana Zomera

Sastavi

PSŽ: Donaruma, Hakimi, Ramos, Markinjos, Mendeš, Pereira, Verati, Soler, Mesi, Nejmar.

Bajern: Zomer, Pavar, De Liht, Upamekano, Kanselo, Kimih , Gorecka, Sane, Musijala, Koman, Čupo Moting.

Milan: Tatarušanu, Tijav, Kalulu, Kjer, Ernandez, Salemakers, Krunić, Tonali, Diaz, Leao, Žiru.

Totenhem: Forster, Emerson Rojal, Romero, Dajer, Langle, Skip, Sar, Kuluševski, Perišić, Son, Kejn.