Blizu su polufinala: Gvardiola UNIŠTIO bivši klub, Inter italijanski dobio "orlove" (VIDEO)

Fudbaleri Mančester sitija i Intera napravili su krupan korak ka plasmanu u polufinale Lige šampiona.

Rodri

Građani su u finalu prije finala deklasirali Bajern sa 3:0, pokazavđi da su ekipa koja ima možda i najveće šanse da odu do samog kraja. Golove su postigli Rodri, Bernardo Silva i Erling Haland.

Momci Pepa Gvardiole bili su bolji, ali su im značajno pomogli Bavarci smušenim reakcijama u odbrani. Posebno loše se pokazao Dajo Upamekano koji je poklonio drugi gol Nijemcima i to u trenucima kada su imali više od igre i preko Leroja Sanea imali tri lijepe prilike za 1:1.

Poslije trećeg pogotka koji je postigao Haland u 79. minutu sve je bilo gotovo – Bavarci su djelovali potpuno nemoćno, a Gvardiola stigao do ubjedljive pobjede protiv bivšeg kluba.

Inter je u Lisabonu upisao pomalo iznenađujuće rutinsku pobjedu imajućik u vidu u kakvoj je lošoj seriji. Benfika je bila čak i blagi favorit, ali su Nerazuri odigrali strpljivom iskusno, italijanski…

Nikolo Barela ih je doveo u vođtvo početkom drugog dijela, a pobjedu potvrdio Romelu Lukaku sa bijele tačke. Revanš mečevi su za 14 dana, ali je jasno da su večerašnji pobjednici vrlo blizu ulaska među četiri najbolja tima Evrope.

Tok utakmica:

SITI – BAJERN 3:0, BENFIKA – INTER 0:2

90. minut: Kraj utakmica, jasno je koji su timovi blizu polufinala

88. minut Siti se poigrava sa Bajernom

82. minut GOOOOL Romelu Lukaku je iskoristio penal i duplirao prednost Intera na “Da Lužu”. Benfika je sada na ivici provalije.

77. minut GOOOOOL E ovo je već uništavanje Bajerna. Erling Haland je postigao treći gol za Građane koji su, ukoliko ne prime gol, jednom nogom u polufinalu

70. minut GOOOOL Dajo Upamekano je napravio očajan potez. Džek Griliš mu je oteo loptu, uposlio Erlinga Halanda, a ovaj Bernanrda Silvu koji je glavom savladao Jana Zomera. Portugalac je nagrađen za fantastičnu partiju, a Upamekano kažnjen za smušenost u drugom poluvremenu

68. minut Miran period na Etihadu, Benfika ima inicijativu, a Inter prednost

61. minut Bernardo Silva je promiješao odbranu Bavaraca, ali je Siti dobio samo korner

55. minut Bajern sve opasniji, a naročito Sane. Ipak, Siti i dalje odolijeva i čuva minimalno vođstvo.

51. minut GOOOL! Nikolo Barela doveo je Inteer u vođstvo u Lisbonu. Barela je skočio visoko kako bi ispratio dobar centaršut koji je uputio Alesandro Bastoni i poslao loptu glavom u mrežu “orlova”.

49. minut Najbolja šansa za Bajern. Liroj Sane šutirao je sa ivice šesnaesterca, ali je Ederson bio spreman i zaustavio njegov dobar pokušaj

46. minut Nastavljene su utakmice u Mančesteru i Lisabonu

45. minut Gol Rodrija jedini je u prvim poluvremenima dvije večerašnje utakmice.

40. minut Na utakmici Benfike i Intera ne dešava se skoro ništa

35. minut Iako su poveli, Gražđani ne staju. Poslije gola su još opasnije krenuli u napade, a najbolju proiliku imao je Ilkaj Gundogan. Bajernm opasno živi u ovim trenucima.

27. minut GOOOOOL U trenucima kada je Bajern uspostavio kontrolu i zaprijetio, na drugoj strani desila se majstorija. Rodri je pronašao prostor za šut i fantastičnim udarcem savladao Jana Zomera za eksploziju na Etihadu.

20. minut Siti je imao dvije poluprilike, ali Bajern polako uspijeva da duže zadrži loptu u posjedu. Ipak, Građani su dosta ofanzivniji i vidljivo je da traže vodeći gol

17. minut Rafa Silva je promašio zicer pred golom Intera. Pucao je iz voleja, ali je Andre Onana bio spreman i sjajno mu obranio šut

13. minut Siti je bolje ušao u meč, ali za sada nema prilika. Posebno je raspoložen Bernardo Silva uz desnu aut liniju, ali je Džošua Kimih za sada donosi ravnotežu

5. minut Siti stišće od starta, mirno u Portugalu

1. minut: Počeli su mečevi u Mančesteru i Lisabonu

Mančester siti – Bajern

Mančester siti: Ederson – Akanđi, Diaš, Stouns, Ake – Rodri, Gundogan, Silva, De Brujne, Griliš – Haland. Trener: Pep Gvardiola.

Bajern: Zomer – Pavar, Upamekano, De Liht, Dejvis – Gorecka, Kimih – Koman, Musijala, Sane – Gnabri. Trener: Tomas Tuhel.

Benfika – Inter

Benfika: Vlahodimos – Žilberto, Silva, Morato, Grimaldo – Čikinjo, Florentino – Rafa Silva, Žoao Mario, Orsnes – Ramos. Trener: Roger Šmit.

Inter: Onana – Darmijan, Aćerbi, Bastoni – Damfriz, Barela, Brozović, Mktarijan, Dimarko – Martinez, Džeko. Trener: Simone Inzagi.