(VIDEO, FOTO) "Igrala je samo jedna ekipa" Iz Sitija razočarani nakon ispadanja od Reala

Menadžer Mančester sitija Pep Gvardiola prokomentarisao je eliminaciju iz Lige šampiona.

Gvardiola i Griliš

Siti se oprostio od titule prvaka Evrope porazom na penale od Real Madrida na svom stadionu 4:3.

Nakon fantastičnog prvog susreta u Madridu koji je završio 3:3, Siti i Real su odigrali 1:1 u Mančesteru, a nakon mirnih produžetaka riješavali su jedanaesterci.

Na kraju su uspješniji bili Španci, uz promašene penale Luke Modrića i Matea Kovačića.

Prilikom “lutrije” jedanaesteraca kod Reala su pogađali Džud Belingem, Vazkes, Naćo i Ridiger, a na suprotnoj strani Alvares, Foden i Ederson.

Kod Reala je promašio Modrić, a kod Sitija Silva i Kovačić.

– Ovo je fudbal. U bilo kom drugom sportu mi bismo pobijedili – rekao je menadžer sitija Pep Gvardiola.

“Igrala je samo jedna ekipa”

Vezista “građana” Rodri je na sličan način opisao dešavanja na terenu.

– Iskreno, večeras je igrala samo jedna ekipa – istakao je Španac.

Rodrigo je doveo goste u vođstvo u 12. minutu, a izjednačio je Kevin de Brujne u 76.

Siti je tokom 120 minuta igre imao nevjerovatnu dominaciju u svemu, od posjeda do broja udaraca prema golu, ali su na kraju pobedili Madriđani.

Real će u polufinalu LŠ igrati sa starim rivalom minhenskim Bajernom, koji je eliminisao drugog engleskog predstavnika Arsenal.