(FOTO) PSŽ bolji od Milana, Dortmund savladao Njukasl, Atletiko i Seltik podijelili bodove

Fudbaleri Pari Sen Žermena slavili su kao domaćini protiv ekipe Milana rezultatom 2:0, u utakmici 3. kola grupne faze Lige šampiona.

Sveci su na svom “Parku Prinčeva” rutinski odbradili posao protiv Rosonera, koji su skupo platili brojne nesigurnosti u odbrani i pretrpeli prvi poraz u takmičenju.

Večerašnji trijumf PSŽ-a najavio je Kilijan Mbape, koji je u 32. minutu munjevitu kontru svog tima završio maestralnim pogotkom. Veliki deo posla u ovoj situaciji završio je Zaire Emeri koji je izdržao duel sa Reijndersom i uposlio Mbapea pred šesnaestercem, a ovaj je fintom u trku zalomio Tomorija i zakucao loptu u mrežu Majka Menjona.

Tek što je počelo drugo poluvreme Parižani su duplirali prednost, pogotkom Randala Kolo Munanija u 53. minutu.

Nakon brzo izvedenog kornera sa leve strane Dembele je uputio dobar šut u dalji ugao Majka Menjona, a lopta se nakon intervencije golmana Rosonera odbila pravo na nogu Kolo Muaniju koji je bez problema ubacuje u mrežu za 2:0.

Konačan rezultat utakmice postavio je Kang-in Li u 89. minutu, na novu asistenciju Zaire-Emerija.

Tako se PSŽ nakon katastrofe u Njukaslu vratio na pobednički kolosek u Ligi šampiona i zaseo na prvo mestu Grupe F sa šest osvojenih bodova, piše Sportal.

Francuskog šampiona je na čelo tabele izbacio rezultat meča na “Sent Džejms Parku”, gde je Borusija iz Dortmunda rezultatom 1:0 savladala Njukals.

Milioneri su na severoistoku Engleske odigrali odličan meč i na kraju upisali izuzetno važan trijumf u borbi za plasman u narednu fazu.

Čovek odluke u Njukaslu bio je Feliks Nmeča, koji je u nadoknadi prvog poluvremna postigao svoj prvi gol u elitnom takmičenju i tako postavio konačan rezultat susreta.

Veliki deo posla kod ovog pogotka odradio je Niko Šloterbek koji je najpre na sredini terena oduzeo loptu Gordonu, a zatim je u saradnji sa Rojsom preneo do šesaesterca rivala i sa levog boka uposlio Nmehu za gol vredan pobede.

Svrake su u 86. minutu imale veliku priliku za izjednačenje nakon prekida Meta Targeta, kada je prečka zaustavila udarac Kaluma Vilsona nakon odličnog skoka.

Ovom pobedom se Borusija na drugom mestu tabele izjednačila sa večerašnjim rivalom, pošto sada obe ekipe imaju po četiri boda.

Zanimljiva utakmica viđena je u Glazgovu, gde je domaći Seltik dva puta vodio protiv madridskog Atletika, ali je na kraju morao da se zadovolji bodom – 2:2.

Škotski velikan je do prvog vođstva na susretu došao već u četvrtom minutu golog Furuhašija Kjoga, da bi u 25. minutu Antoan Grizman poravnao rezultat na 1:1.

Francuski napadač je rezultat izjednačio uz mnogo sreće, pošto mu se lopta nakon promašenog penala vratila i omogućila popravni koji je on ipak pretvorio u gol.

Svega tri minuta kasnije domaćin je ponovo pobeo i to golom Luisa Palme, da bi konačan rezultat utakmice postavio Alvaro Morata u 53. minutu i to na asistenciju Ljorentea.

U finišu utakmice Atletiko je ostao sa igračem manje pošto je Rodrigo de Pol u 82. minutu zaradio drugi žuti karton, ali je tim Dijega Simeonea i brojčano nadjačan uspeo da sačuva remi.