DUEL SRPSKIH TENISERA Hamad Međedović u finalu kvalifikacija za Rolan Garos

Teniser iz Srbije Hamad Međedović plasirao se u finale kvalifikacija za Rolan Garos, pošto je u drugom kolu u Parizu u dva seta s 7:5, 7:6(2) pobijedio zemljaka Filipa Krajinovića.

Hamad Međedović

Međedović je 134. igrač svijeta i postavljen je za 15. nosioca u kvalifikacijama, a 761. sa ATP liste Krajinovića dobio je za tačno dva časa.

Novopazarac je u prvom setu napravio brejk u sedmom gemu, ali je Krajinović uzvratio u sljedećem. Novi brejk Međedović je ostvario u 11. gemu, da bi potom sigurno odservirao za 1:0 u setovima.

Krajinović je oduzeo servis protivniku u šestom gemu drugog seta, što je Hamad Međedović već u narednom anulirao. Krajinović je u desetom i 12. gemu propustio po dvije brejk i set lopte, pa je Međedović poslije taj-brejka prošao dalje.

Međedovićev protivnik u posljednjoj rundi kvalifikacija za Rolan Garos biće Francuz Žofri Blankano, koji je 277. na ATP listi.

Blankano je u drugom kolu kvalifikacija za sat i 42 minuta savladao 21. nosioca i 130. na svijetu Duju Ajdukovića iz Hrvatske, sa 2:0 u setovima (7:5, 6:4).