Energija tima pravila probleme: Zvezda tek u posljednjoj četvrtini slomila otpor Splita

Košarkaši Crvene zvezde na kraju su upisali rutinsku pobjedu protiv ekipe Splita rezultatom 83:74 (23:21, 16:15, 24:25, 20:13).

Filip Petrušev polaže na koš

Crveno-bijeli su se mučili čitav meč, nisu uspjevali srušiti otpor rezultatski rasterećenih gostiju, sve do posljednje četvrtine kada je Zvezda povezala par dobrih odbrana i sjajnih napada na krilima Filipa Petruševa i Nemanje Nedovića. Oni su posljednju četvrtinu dobili rezultatom 20:11.

Na kraju su njih dvojica završili i kao najefikasniji u redovima ekipe Duška Ivanovića. Petrušev je upisao 25 poena, uz to dodao 6 skokova i 4 asistencije, a navijače Zvezde i te kako raduje povratak Nedovića nakon nešto skromnijih partija, on je upisao 15 poena.

Kod gostiju iz Splita sjajnu rolu su odigrali stranci, Šorter je ubacio 21 koševa, Saliven 18, a Nelson 13 poena.

Crveno-bijeli ovom pobjedom ostaju koliko-toliko u borbi za prvo mjesto, jer još uvijek dišu za vratom najvećem rivalu koji ima pobjedu više.

Zvezdu u narednom kolu očekuje duel protiv Mornara koji je zakazan za četvrtak.