(FOTO) POSLJEDNJA STEPENICA Traže se još 3 putnika za Evropsko prvenstvo

Utakmicama Gruzija - Grčka, Ukrajina - Island i Vels - Poljska, biće spuštena zavjesa na baraž za Evropsko prvenstvo 2024, a poslije ovih susreta ćemo saznati i sve učesnike predstojećeg prvenstva Evrope.

ukrajina

Nakon polufinalnih mečeva koji su odigrani u četvrtak, u utorak će tri duela odrediti 22, 23. i 24. učesnika najveće evropske smotre, pa je jasno da će biti vrlo zanimljivo i uzbudljivo.

Gruzija – Grčka

Prva utakmica će biti odigrana u 18 časova, a Gruzija i Grčka će odrediti ko će iz baraža grupe C Lige nacija proći na Evropsko prvenstvo, piše Sportal.

Domaćin je mjesto u baražu izborio trijumfom nad Luksemburgom od 2:0, a oba pogotka je postigao Budu Zivzidadze, fudbaler Karlsruea. Sada će Hviča Kvaračkelija i društvo pred domaćim navijačima imati priliku da stignu do istorijskog uspeha.

Rival će im biti Grčka, koja je do meča za plasman došla pobjedom protiv Kazahstana (5:0). Sve je bilo gotovo već u prvom dijelu igre, kada su Heleni stigli do 4:0, golovima Bakasetasa, Pelkasa, Joanidisa i Kurbelisa. Konačan rezultat je u finišu meča postigao Tapalov autogolom.

Pobjednik ove utakmice će na Evropskom prvenstvu igrati u grupi F, zajedno sa Portugalom, Turskom i Češkom.

Ukrajina – Island

Od 20:45 časova će u Vroclavu biti odigrano finale baraža B grupe Lige nacija, a snage će odmjeriti Ukrajina i Island.

Ukrajinci su napravili veliki preokret u polufinalu protiv reprezentacije BiH. Bili su u zaostatku sve do 85. minuta, da bi sa dva brza gola okrenuli situaciju i obezbijedili finale (2:1).

Rival će im biti Island, koji je napravio malo iznenađenje savladavši Izrael, rezultatom 4:1. Izraelci su stigli do prednosti golom Zahavija, ali su Islanđani već do poluvremena okrenuli, a na kraju stigli do ubjedljive pobede.

Pobjednik ovog duela će igrati u grupi E, zajedno sa Belgijom, Slovačkom i Rumunijom.

Vels – Poljska

Posljednji duel će takođe biti odigran od 20:45, a u Kardifu će se susresti Vels i Poljska.

Ostrvljani su bili siloviti u polufinalu, pobijedili su Finsku rezultatom 4:1. Vels je pred svojim navijačima rano stigao do 2:0, Finci su smanjili, ali je ekipa Roberta Pejdža obezbijedila mjesto u finalu.

Tamo će se sastati sa Poljacima, koji su takođe bili dominantni, porazivši Estoniju sa 5:1.

Iako su poslije 45 minuta imali samo 1:0, Orlovi su u nastavku dodali gas i bez problema izašli na kraj sa autsajderom.

Evropsko prvenstvo

Evropsko prvenstvo se igra ove godine od 14. juna do 14. jula, a nakon 24 godine na prvenstvu će se naći i selekcija Srbije.