FANTASTIČNI DONČIĆ Navijač gađao Slovenca, dobra partija Pokuševskog (VIDEO)

Spektakl je otvorio NBA noć, a Dalas je pobijedio Bruklin 129:125 poslije produžetka!

Luka Dončić je postigao 41 poen uz 14 asistencija i 11 skokova, a pogodio je tri trojke u produžetku i ostavio Netse bez pobjede na njihovom parketu.

Dončić je postigao više od 30 poena u svakoj od prve tri utakmice i sada ima prvu utakmicu od 40 poena u sezoni!

Utakmica je nakratko prekinuta u produžetku kada je navijač bacio nešto što je izgledalo kao čaša leda blizu klupe Dalasa. Mavsi su vodili sa dva razlike na manje od minut do kraja u regularnom dijelu i činilo se da su imali koš za pobjedu kada je Durantu opozvana blokada pri šutu Dončića. Ipak, ispostavilo se da je blokada bila ispravna, pogodak je poništen, što je omogućilo Netsima da izjednače kada je Ben Simons ukrao loptu od Dončića i namjestio Durenta za zakucavanje na 8,8 sekundi do kraja.

Ali Dončić je postigao prvi koš u 16. sekundi u produžetku , trasirao je put ka pobjedi. Onda je pronašao Hardaveja za tri, a nakon što je Irving izveo dva slobodna bacanja, Kleber i Bulok su pogodili uzastopne trojke i došli na 123:114. Kajri Irving je postigao 39 poena, Kevin Durent 37 za Netse.

Oklahoma je pobijedila Kliperse i u novoj utakmici uz dominaciju Gildžes Aleksandra (24 poena, šest asistencija i pet skokova) i Dorta (21 poen). Istakao se i Aleksej Pokuševski koji je za 27 minuta imao 15 poena, šest skokova i tri asistencije, uz šut 6/11 iz igre.Ubacio je tri trojke iz pet pokušaja, upisao je i blokadu, mali minus su samo četiri izgubljene lopte. Pokuševski je pogađao kad je to bilo najbitnije, u završnici meča. Prvo je na 103:102 pogodio trojku i odbio nalet Klipersa, da bi potom još jednom trojkom svoj tim odveo na teško dostižnih devet razlike.

Pauel je predvodio Kliperse sa 21 poenom.Sa druge strane, opet je Ivica Zubac bio dominantan u reketu sa 18 uhvaćenih lopti uz 12 poena, nedostajali su Lenard i Markus Moris,

Nikola Jović dobio je nove NBA minute protiv šampiona, igrao je u porazu Majamija od Golden Stejta. Za sedam i po minuta, ubacio je četiri poena uz ukradenu loptu i asistenciju,. Kari je razoružao Majami sa 33 poena uz devet asistencija i sedam skokova, Batler je parirao sa 27 poena, osam asistencija i šest skokova, Adebajo je dodao 26 poena i osam skokova. U Voriorsima se istakao još Tompson sa 19 poena, Vigins je dodao dabl-dabl od 18 poena i 10 skokova