FINCI SE OPORAVILI Česi sad navijaju za Srbiju

Finska je savladala Češku 98:88, pa sada ima skor od dvije pobede i dva poraza, a Česi su ostali na jednoj pobedi i tri poraza.

Ipak, za Čehe još ima nade kada je u pitanju plasman u osminu finala, a ta njihova nada sada se zove Srbija.

Česima će ići u prilog potencijalna pobjeda protiv Izraela, u meču koji počinje u 21 čas. Češka bi onda u direktnom duelu sa Izraelcima u poslhednjem kolu odlučivala o plasmanu u osminu finala.

Finci su već u prvoj četvrtini stavili do znanja Česima da nemaju šta da traže. Predvođeni nezadrživim Markanenom su dobili prvih deset minuta sa 29:18, Česi su u drugom kvartalu uspjeli da smanje razliku, ali su već u trećem kvartalu Finci ponovo otišli na ”bezbjednu udaljenost” i do kraja rutinski završili posao.

Sjajni Lauri Markanen je meč završio sa 34 poena i 10 skokova, a odličan je bio i Sasu Salin sa 23 poena. Kod domaćih najefikasniji Hruban sa 22 poena, Veseli je upisao 15, uz šest skokova.

Trenutna tabela Grupe D: Poljska 3-1, Srbija 3-0, Finska 2-2, Izrael 2-1, Češka 1-3, Holandija 0-4.