(FOTO) BAJERN NASTAVIO DA SE BRUKA Leverkuzen na pobjedu do titule

Fudbaleri Bajerna iz Minhena poraženi su od Hajdenhajma rezultatom 2:3 u okviru 28. kola Bundeslige, te su tako i definitivno ostali bez trofeja u pomenutom takmičenju.

Bajern

Gosti iz Minhena su odlično otvorili meč, pa su golovima Kejna u 38. i Gnabrija u 45. minutu susreta imali prednost poslije prvog dijela igre. Ipak, Hajdenhajm, kome je ovo debitanstka sezona u najvišem rangu njemačkog fudbala se nije predavao.

Poslije samo pet minuta igre u nastavku Sesa je smanjio prednost aktuelnog šampiona, da bi Kleidinst minut kasnije poravnao rezultat i najavio dramu.

Pokušao je Tuhel da uvođenjem Tela i Čupo-Motinga stigne do pobjedničkog pogotka ali je Kleidinst novim pogotkom u 79. minutu zapečatio sudbinu Bajerna.

Ovaj poraz značio je i definitivni oproštaj od titule, jer je Leverkuzen uvećao svoju prednost na, može se reći nedostižnih, 16 bodova. Farmaceuti su u ovom kolu bili bolji od Uniona iz Berlina, a slavili su rezultatom 1:0 zahvaljujući pogotku Virca sa penala u 45. minutu. Bajeru treba još jedna pobjeda da ovjeri titulu jer je do kraja ostalo još šest kola.