(FOTO) BUDIMIR HEROJ HRVATSKE "Vatreni" vizirali kartu za Evropsko prvenstvo u Njemačkoj

Fudbaleri Hrvatske savladali su ekipu Jermenije rezultatom 1:0 u posljednjem 8. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

“Vastreni” su ovim trijumfom viziralli kartu za EURO koje će se 2024. godine održati u Njemačkoj.

Teže od očekivanog, to je sigurno. U grupi sa Turskom, Velsom, Jermenijom i Letonijom, navijači Hrvatske su do posljednjeg kola strepili, ali su ih izabranici Zlatka Dalića na kraju ipak obradovali.

Imali su Hrvati sve u svojim rukama prije ovog meča. Za vizu do Njemačke trebao im je trijumf nad autsajderom Jermenijom. Ipak, osluškivali su i rezultat iz Kardifa gdje su igrali Vels i Turska. Da Vatreni nisu pobijedili Jermeniju, a Vels bude bolji od Turske, Hrvatska bi ostala bez plasmana na Evropsko prvenstvo.

I krenuli su izabranici Zlatka Dalića jako ka golu Jermenaca. Pred oko 28 hiljada gledalaca u Zagrebu nizale su se prilike pred golom Ognjena Čančarevića, golmana Jermenije, ali ipak nije bilo promjene rezultata sve do 43. minuta.

Tada je Ante Budimir na asistenciju Borne Sose pogodio za veliku radost Hrvatske, a sa tim rezultatom otišlo se na poluvrijeme.

Nastavila je Hrvatska sa dominacijom, imali su posjed lopte i potpunu kontrolu nad mečom. Prilike za Budimira, Gvardiola i Pašalića nisu iskorištene, ali na drugoj strani Jermenija nije uspjela ni da priđe golu Dominika Livakovića, pa se tako utakmica i završila rezultatom 1:0 za Hrvatsku.

S obzirom da su Turska i Vels remizirali sa 1:1, Turci su zauzeli prvo mjesto u grupi sa 17 bodova, dok bod manje imaju Hrvati i ove dvije ekipe sigurni su putnici u Njemačku.

Biće ovo šesto uzastopno Evropsko prvenstvo na kome ća Hrvati učestvovati.