(FOTO) REMI ZA KRAJ Sloga i GOŠK podijelili bodove u utakmici bez rezultatskog značaja

Fudbaleri GOŠK-a i dobojske Sloge remizirali su na zatvaranju sezone u Premijer ligi BiH. Po velikom nevremenu u Gabeli vidjeli smo po gol na obje strane, za konačnih 1:1.

Uspavanka nakon prvih pola sata igre u Gabeli razdrmana je u 38. minutu, kada je Omić u svom kaznenom prostoru srušio Hasukića, a glavni sudija današjeg meča Marić pokazuje na bijelu tačku. Loptu je namjestio Skorup, ali njegov udarac zaustavila je stativa.

Nije bilo ništa vrijedno pomena do odlaska na odmor, pa se poluvrijeme završilo bez golova 0:0.

Sve ono što su nam ostali dužni nakon prvih 45 minuta, viđeno je u nastavku meča. Uprkos velikom nevremenu koje je pogodilo Gabelu, podigao se tempo igre na terenu.

Prvo je zaprijetio Šiško u 63. minutu, dobro se riješio čuvara, ali nedovoljno snažno šutirao da savlada Šćekića. Samo dva minuta kasnije domaćin je stigao do prednosti. Izbio je sam pred gol Sloge Hasukić, šutirao u gornji lijevi ugao i donio prednost svojoj ekipi 1:0.

Nije predugo trajala radost domaćih. Već nakon samo dva minuta, Sloga stiže do izjednačenja. Igrao se 67. minut kada loptu u šesnaestercu dobija Dujaković, te odlično šutira u dalji ugao i matira nemoćnog Vasilja za 1:1.

Probali su rezultatski rasterećene obje ekipe sa pobjedom završiti sezonu, ali uprkos nekoliko dobrih prilika na obje strane nije bilo promjene rezultata. Na kraju najrealnija podjela bodova.