GOLEADA NA MOKROM DOCU Babić golčinom u sudijskoj nadoknadi donio trijumf Posušju nad Slogom

Fudbaleri Posušja u debeloj nadoknadi vremena došli su do trijumfa protiv ekipe Sloge iz Doboja u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa BiH, a rezultat je bio 3:2.

U meču koji se igrao na Mokrom Docu u Posušju vidjeli smo zaista dosta lijepih akcija ali i golova.

Sloga je bolje otvorila meč. Luka Božičković se sjajno snašao na vrhu šesnaesterca i prelijepim udarcem smjestio loptu u samo rašlje i doveo Dobojlije u prednost u 17. minutu susreta.

Do kraja poluvremena Dejan Vidić na jednoj i Arijan Brković na drugoj strani imali su dobre prilike da promijene rezultat, ali se na poluvrijeme otišlo sa minimalnom prednošću za goste.

Ekspresna reakcija Posušja u nastavku koji u roku od pet minuta dolazi do preokreta. Prvo je današnji rezervista Karlo Kamenar pogodio za izjednačenje u 61. minutu, da bi u 66. asistirao Leonardu Petroviću za potpun preokret domaćina.

Fantastičnu golgetersku formu nastavio je Dejan Vidić u 70. minutu prelijepim pogotkom donio izjednačenje Slogi.

Ipak najljepše je ostalo za kraj. Igrao se 94. minut utakmice kada je Andro Babić spektakularnim golom sa oko 20 metara donio je pobjedu Posušju.