Prekinut niz Dobojlija: Igman savladao Slogu i upisao važne bodove u borbi za opstanak

Fudbaleri Igmana savladali su ekipu Sloge u okviru 24. kola Premijer lige BiH sa 2:0 na domaćem terenu.

Igman je tako došao do vrlo važnih bodova u borbi za opstanak, dok je serija od tri uzastopna trijumfa Dobojlija u svim takmičenjima prekinuta.

Sve je bilo riješeno već u 22. minutu, kada je Igman imao dvostruku prednost.

Naime, ekipe iz Konjica povela je u 20. minutu golom Anela Hebibovića, a samo dva minuta kasnije konačan rezultat postavio je Stefan Denković.

Pokušala je Sloga da dođe do izjednačenja, a za izabranike Vlada Jagodića debitovao je novi napadač Momčilo Mrkaić.

Ni u drugom poluvremenu Sloga nije uspjela da dođe do smanjenja rezultata, pa je Igman došao do zaslužene pobjede i velika tri boda u borbi za opstanak.

Sloga će tako ostati na 4. mjestu sa 38 bodova, dok se Igman popeo na 8. mjesto sa 26 osvojenih bodova.

Bio je ovo prvi poraz Sloge u proljećnom dijelu prvenstva u Premijer ligi BiH.