(FOTO) U ŽIVOTNOJ FORMI Elvedina Muzaferija izborila finale Svjetskog kupa

Najbolja skijašica BiH Elvedina Muzaferija u nedjelju je nastupila na još jednoj trci superveleslaloma u norveškom Kvitfjelu i takmičenje je završila na 13. mjestu.

Elvedina Muzaferija

Trka je prekidana više puta zbog ogromnih problema sa vidljivosti uzrokovanih maglom koja se spustila na stazu.

Muzaferija je startovala sa rednim brojem 23, što je najbolji startni broj u njenoj karijeri te je na kraju osvojila 13. poziciju.

Elvedina Muzaferija skija

Muzaferija je na kraju imala vrijeme 1:39.09, a za prvoplasiranom Federikom Brinjone je zaostala 1.79 sekundi.

Prije ulaska u posljednji sektor imala je 0.37 zaostatka za prvoplasiranom što joj je bilo dovoljno za drugo mjesto, ali je u finišu napravila grešku i završila na 13. mjestu.

Dodajmo da se sa ovim rezultatom zvanično plasirala među 25 skijašica koje će nastupiti na završnici Svjetskog kupa u Salbahu koja će se održati od 21. do 23. marta, piše Klix.

Ona je ovim 13. mjestom osvojila 20 bodova.