KAKAV REZULTAT Skijašica iz BiH zabilježila prvu pobjedu u karijeri na Evropskom kupu

BiH skijašica Elvedina Muzaferija je ostvarila prvu pobjedu u karijeri u Evropskom kupu!

Muzaferija je na današnjem drugom spustu u švajcarskoj Krans Montani slavila s vremenom 1:08:12 i stigla do prve pobjede u drugom po snazi skijaškom takmičenju svijeta.

Muzaferija je slavila sa 31 stotinkom prednosti nad Amerikankom Tricijom Mangan, 32 nad Švajcarkinjom Delijom Durer, te 33 nad Čehinjom Ester Ledeckom.

Podsjetimo, danas su u Krans Montani održane dvije trke u spustu, a u prvoj je Muzaferija jutros zauzela sedmo mjesto.

Dosadašnji najbolji plasman u karijeri Muzaferija je ostvarila prošle godine kada je takođe u Krans Montani 18. februara osvojila drugo mjesto u spustu.

Što se tiče Svjetskog kupa, elitnog takmičenja, najbolji rezultat Muzaferija je ostvarila nedavno kada je zauzela 14. mjesto na superveleslalomu u italijanskoj Kortini d'Ampeco.

Muzaferija je sa današnjih 100 poena skočila čak na sedmo mjesto u Evropskom kupu, piše Klix.