(FOTO) ZAPANJUJUĆI PODACI Evo koliko je dugo Crvena zvezda imala prednost u 3 vječita derbija

Zapanjujući podaci obilježili su tri ovosezonska derbija FK Crvena zvezda i Partizan!

Crvena zvezda - Partizan

Crveno-bijeli su od ukupno 316 minuta, računajući i nadoknade, vodili, vjerovali ili ne, svega 11 minuta!

Sa druge strane, fudbaleri Partizana imali su prednost 118 minuta, dok je neriješeno billo 187 minuta.

Utakmice između dva najveća rivala u Srbiji od decembra pa do juče privukle su veliku pažnju javnosti. Bilo je svega – dobrih poteza, sjajnih golova, mnogo šansi, kvalitetnog fudbala, ali i kontroverznih situacija zbog kojih su se, prvenstveno, žalili u Humskoj.

FK Crvena zvezda

Glavni utisak je da je Partizan Crvenu zvezdu nadigrao u prvom derbiju, koji je na svom stadionu dobio rezultatom 2:1. U preostala dva, mora se priznati, statistički daleko bolji rival bila je Zvezda, barem kada su u pitanju šanse, posjed lopte i dominacija na terenu. Podsjetimo, drugi ovosezonski derbi završen je rezultatom 2:2, a treći, odigran juče, dobila je Zvezda sa 3:2.

Tu dolazimo do nevjerovatnih podataka kada je u pitanju vrijeme tokom kojeg su ekipe bile u vođstvu. Primjera radi, Zvezda je u drugom derbiju povela u 45. minutu pogotkom Uroša Spajića i tu prednost držala je svega minut, kada je rezultat poravnao Mateus Saldanja. Što se tiče sinoćnjeg derbija, Zvezda je u prednost došla u 99. minutu pogotkom Aleksandra Kataija i vođstvo je držala do kraja meča, do 109. minuta. Dakle, deset minuta. Što se tiče prvog duela, crveno-bijeli nijednom nisu imali prednost.

Kada je riječ o Partizanu, situacija je sljedeća. Bibars Natho je u prvom ovosezonskom okršaju donio prednost crno-bijelima u 41. minutu, a ekipa iz Humske vođstvo je održala do kraja meča. Prvo poluvrijeme meča na stadionu Partizana produženo je četiri minuta, a drugo devet minuta. Partizan je, dakle, ukupno vodio 62 minuta na tom meču.

Samed Baždar

Što se tiče drugog derbija, odigranog na Marakani, Aldo Kalulu je početkom drugog dijela meča donio prednost crno-bijelima, koju su držali 18 minuta, sve dok Šerif Endijaje nije izjednačio i postavio konačan rezultat. U trećem derbiju Partizan je imao prednost 38 minuta. To znači da je ukupno, na tri derbija, tim Igora Duljaja vodio 118 minuta. Preostalo vrijeme u sva tri derbija, rezultat je bio neriješen – 41 minuta u prvom, 85 u drugom i 61 u trećem. Ukupno – 187.

Ova statistika prosto je nevjerovatna, s obzirom na sve šta se dešavalo na terenu. Crveno-bijeli su dominirali u drugom i trećem duelu, o čemu svjedoči i statistika, o kojoj je nakon meča govorio Vladan Milojević. Partizan je, sa druge strane, pokazao da bolje koristi šanse i da se bolje snalazi ispred golmana Omrija Glazera, piše Informer.