"GOL JE UVOD ZA KOPENHAGEN" Eriksen počinje meč protiv Srbije

Danski fudbaler Kristijan Eriksen izjavio je da će meč protiv Srbije, kada će prvi put zaigrati na stadionu "Parken" poslije srčanog udara koji je doživio na njemu, predstavljati specijalno iskustvo.

Vezista je kolabirao na terenu tokom utakmice sa Finskom u prvom kolu Evropskog prvenstva, a potom mu je ugrađen pejsmejker.

Na teren se vratio prije nekoliko nedjelja, kao igrač Brentforda u koji je stigao iz Intera.

Prvi put od srčanog udara Eriksen je u subotu zaigrao za Dansku, pošto je ušao na poluvremenu utakmice sa Holandijom, u kojem je njegova reprezentacija poražena 4:2.

Bivši igrač Ajaksa, Totenhema i Intera ušao je dočekan aplauzom , a samo dva minuta su mu bila potrebna da bi postigao pogodak.

– Gol protiv Holandije je samo uvod za utakmicu u Kopenhagenu. Ponovo ću igrati na terenu na kom sam imao srčani udar – rekao je Eriksen, prenosi SportKlub.