GOLMANI ODBRANILI BORIK Borac se vratio sa -5 i srušio Leotar (FOTO)

Poslije velikog preokreta rukometaši Borca savladali su Leotar na otvaranju drugog dijela sezone - 23:22.

rukometna utakmica

Nakon što su Sloga i Izviđač u prvom derbiju kola odigrali za golove i publiku, u “Boriku” je viđena velika borba u kojoj su golmani bili ključne figure. Posebno inspirisan bio je Slađana Subotić koji je u drugom poluvremenu zaključao gol i bio junak preokreta.

Leotar je mnogo bolje izgledao u prvom poluvremenu (13:9), na početku drugog imao i maksimlanih 14:9, ali je Borac serijom 7:1 stigao do 16:16 u 41. minutu.

Do kraja nijedan tim nije imao dva gola viška, a Subotić je uz pomoć Berina Brkića koji je skinuo vrlo važan sedmerac, bio ključ pobjede. I na drugoj strani dobar posao napravio je Miloš Knežević, ali njegovi saigrači nisu uspijevali da pronađu rješenje u napadu.

Osim Subotića koji je u drugom poluvremenu nanizao sedam odbrana, treba istaći i ulogu Bože Tepića koji je unio mnogo energije i sa tri gola dao veliki doprinos. Po pet su postigli Luka Knežević i Luka Perić. Na drugoj strani najbolji je bio Vladan Arizanović sa šest golova, a po četiri su postigli Marko Parežanin i Ajdin Smajilbegović.