Haland je paklen igrač, dva gola i asistencija: Norvežani bolji od Šveđana za prvo mjesto u grupi

Reprezentacija Norveške biće na prvom mjestu grupe 4 B divizije Lige nacija do odlučujućih mečeva u septembru.

Najviše zahvaljujući Erlingu Halandu ovaj tim je sa 3:2 savladao Švedsku i sada ima 10 bodova, četiri više od Srbije koja od 20.45 igra protiv Slovenije u Ljubljani.

Dredrik Bjorkan je asistirao novom napadaču Mančester Sitija u 10. minutu, a ovaj je glavom poslao loptu u mrežu.

Drugi pogodak postigao je u 54. minutu sa bijele tačke, a prethodno je golman gostiju Robin Olsen u šesnaestercu oborio Aleksandra Serlota.

Lijepim golom Emil Forsberg je u 62. minutu smanjio zaostatak svog tima poslije asistencije Dejana Kuluševskog, ali je Haland u 77. sjajno centirao sa lijeve strane šesnaesterca i na drugoj stativi pronaša Serlota koji je glavom poslao loptu u mrežu.

Kada se očekivao kraj golman domaćih Orjan Niland i Leo Ostigard su se sudarili, lopta je ispala čuvaru mreže norveškog tima, a rezervista Viktor Đokereš ju je poslao u praznu mrežu za konačnih 3:2.

Plasman grupe 4 B divizije Lige nacija: Švedska 10, Srbija (meč manje) 6, Švedska 3 Slovenija (meč manje) 1 bod.