(KRAJ) SRBIJA - NORVEŠKA 0:1 "Orlovi" dominirali, ali su poraženi: Haland čovjek odluke (FOTO)

Pravo je čudo kako je reprezentacija Srbije poražena na otvaranju nove sezone Lige nacija.

Dominirali su “Orlovi” tokom cijele utakmice, ali su na kraju pognutih glava napustili teren stadiona “Rajko Mitić” Norvežani su golom Erlinga halanda ostvarili minimalnu pobjedu.

Hvala što ste bili uz Srpskainfo.com.

Tok meča:

KRAJ – Srbija – Norveška 0:1.

90+ – Igraće se još pet minuta nadoknade.

88’ – Izmjena kog d+gostiju, izašao je Eljunusi, a ušao Rierson.

86’ – Nevjerovatan podatak: Srbija je izvela 12 kornera, a Norveška nijedan. Nažalost, to nije pomoglo da “orlovi” zatresu mrežu “Vikinga”.

78’ – Otupili su malo napadi srpskih igrača, ali i dalje atakuju ka golu rivala.

77’ – Da li će biti penala za Srbiju zbog igranja rukom? Poslije konsultacije sa VAR sobom glavni arbitar pokazuje da neće.

75’ – Debitovaće Eraković, ušao je umjesto Veljkovića. Na drugoj strani dvostruka izmjena, izašli nsu aursnes i Berge, a ušli Torstved i Deli.

69’ – Selekrtor Srbije izvršio trostruku izmjenu, teren su napustili Lukić, Lazović i Kostić, a ušli su Grujić, Radonjić i Živković.

67’ – Solbaken opet mijenja Halanda je izašao, ušao je Torsbi.

60’ – Tražili su srpski reprezentativci penal poslije duela tadića sa Serlotom, koji je kapitenu “Orlova” visio na leđima. Poljski sudija pokazao da je gol aut i dodijelio žuti karton Mitroviću zbog prigovora.

57’ – Niland spašava goste. Lazović nije stigao na spuštenu loptu od strane Mitrovića, zatim je čuvar mreže Norvežana padom u noge odbranio pokušaj Jovića, a nekoliko sekundi kasnije i udarac iskosa sa lijeve strane Sergeja Milinković-Savića.

49’ – Kakva šansa. Prvo je Jović došao do lopte u petercu, ali nije uspio da je dobro zahvati, jer se okliznuo, pokušao je i Mitrović iskosa, odbranio je Niland.

48’ – Prijeti Srbija. Tadić je izveo korner, Mitrović je na drugoj stativi primio loptu i zatim šutirao, ali je izblokiran i uslijedio je njovi, peti udarac iz ugla.

46’ – Počelo je drugo poluvrijeme, Piksi je uveo Jovića, a na terenu u nastavku neće biti Gudelja. Na drugoj strani Solbaken je uveo Serlota umjesto Kinga.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA Srbija – Norveška 0:1. Vidjećemo da li će selektor Dragan Stojković nešto mijenjati u pauzi.

45+ – Igraće se tri minuta sudijske nadoknade.

45’ – Nova opasnost pred golom Norveške, meling je otlonio opasnost, ali je prilikom izbijanja lopte naletio na Mitrovića i nezgodno pao. Pitanje je da li će moći da nastavi meč.

43’ – Sada i gosti prijete, King je ubacio loptu u peterac, siguran je golman srpskog tima.

40’ – Pritišću domaći, međutim nikako da pronađu put do mreže rivala.

33’ Kakva prilika za Srbiju. Mitrović je sada ubacio, a Sergej Milinković-Savić nije stigao na loptu koja je prošla paralelno sa linijom peterca. Vratio ju je Kostić, Mitrović je šutirao glavom, ali pored gola.

32’ – Lazović je najagilniji, opet je ubacio sa desne strane, u blizini lopte bili su Kostić i Mitrović, ali i ovog puta norveški igrači uspjevaju da ih osujete.

27’ – GOL ZA GOSTE. Haland je strijelac. Pedersen aje dobio dobru loptu na desnoj strani i ubacio, a najbolji strijelac Norveške nije imao težak posao da zakuca loptu u prazan dio mreže. Sudije su provjeravale da li je Pedersen bio u ofsajdu, a VAR je pokazao da nije.

21’ – Lazović je dosta agilan, opet je centrirao, neko od gostiju je rukom zahvatio loptu, tražili su “Orlovi” slobodan udarac, ali su dobili samo korner poslije kojeg nije bilo opasnosti za Norvežane.

20’ – Nova prijetnja Norvežana, lopta je sa desne strane išla prema Halandu, ali je Vanja Milinković-Savić sigurno intervenisao.

18’ – Prva velka šansa za goste, Eljunusi je glavom spustio loptu za usamljenog Halanda koji je šutirao, ali dosta loše, lopta je otišla visoko iznad prečke.

17’ – Sada je Kostić ubacio oštro sa lijeve strane, opet je siguran čuvar mreže norveškog tima.

15’ – Još jedan napad po desnoj strani, opet je Lazović ubacio, ali je Ostigard uspio da izbaci loptu.

14’ – Nažalost, pobjegla je lopta Kostiću, da je imao bolji prijem bila bi to velika šansa.

13’ – Lazović je uputio prizeman centaršut sa desne strane, golman Gritebust je sigurno intervenisao.

12’ – Opasna je Srbija u ovim trenucima, nekoliko puta su “orlovi” sa bokova pokušali da pronađu napadače u šesnaestercu gostiju, ali su Norvežani uspjeli da otklone opasnost.

3’ – Prvi žuti karton već na startu meča, dobio ga je Aursnes zbog namjernog igranja rukom.

1’ – Počeo je meč u Beogradu, “Orlovi” idu po prvu pobjedu.

Za večerašnji duel selektor srpskog tima Dragan Stojković Piksi je odlučio da utakmicu počne u sastavu: V. Milinković-Savić, Pavlović, Veljković, Milenković, Lukić, Gudelj, Kostić, Lazović, Tadić, S. Milinković-Savić, Mitrović.

Rezerve su: Dmitrović, Rajković, Eraković, Grujić, Jović, Maksimović, Mašović, Mitrović, Račić, Radonjić, Ristić, Živković.

Na drugoj strani Stal Solbaken je izveo sljedeći tim: Niland, Meling, Ostigard, Strandberg, Pedersen, Berge, Aursners, Odegard, King, Eljunusi, Haland.

Na klupi su: Gritebust, Hansen, Bjorkan, Deli, Hanše-Olsen, Hauge, Moe, Norman, Rierson, Serlot, Torsbi, Torstved.

Srbija (pod ovim imenom) i Norveška odigrale su do sada samo dvije utakmice. Prijateljski meč 2006. završen je remijem 1:1, dok je 2020. godine u baražu za Evropsko prvenstvu srpska selekcija kao gost ostvarila pobjedu od 2:1.

Pored navedene dvije selekcije u grupi 4 Druge divizije Lige nacija su još Slovenija i Švedska koje se takođe sastaju večeras (20.45).