Haos u Grčkoj: Italijanski sudija napadnut tokom derbija (VIDEO)

Italijanski sudija Davide Masa izjavio je da je napadnut tokom utakmice plej-ofa Grčke lige između Olimpijakosa i AEK-a u kojoj je bio glavni arbitar.

Gostujući tim je slavio sa 3:1 i tako je izbacio crveno-bijele iz trke za titulu, a navijači Olija su, nezadovoljni situacijom, uletjeli na teren i napravili opštu pometnju tokom koje je Masa dobio udarac u međunožje.

Upravo je sam sudija, a prenose italijanski mediji, to opisao u izvještaju koji je sastavio.

– Odložio sam početak drugog poluvremena za minut jer je gostujući tim kasno ušao na teren. U 57. minutu sam prekinuo utakmicu zato što zbog upaljenih baklji nije bilo adekvatne vidljivosti za VAR. Poslije tri minuta, igra je normalno nastavljena – napisao je Masa.

On je potom opisao haos koji je nastao.

– U 90. minutu četvrti sudija je pokazao da će se igrati još sedam minuta. Nakon trećeg gola gostujućeg tima, sa tribina su na teren ubačeni predmeti (flaše sa vodom i plastične lopte). Na 90+6 sam odlučio da zatvorim meč, pošto sam shvatio mogući ulazak navijača domaćeg tima. Na kraju utakmice su i utrčali na teren i mi smo krenuli direktno ka tunelu koji vodi do svlačionica. Ulazeći u tunel u kom je bilo mnogo ljudi, osjetio sam udarac po genitalijama i nisam shvatio od koga sam dobio – zaključio je Masa.