Igrači Reala opet u centru skandala: Jabusele lomio sve pred sobom, Rudi psovao sudije

Barselona je iskoristila prednost domaćeg terena i povela sa 2:0 u finalnoj seriji ACB lige sa Real Madridom.

Geršon Jabusele

Ipak, drugi meč nije mogao da prođe bez kontroverzi, a u redovima madridskog giganta bili su bjesni na pojedine odluke sudija, koje su optužili da su uticali na to da Barsa stigne na prag titule.

Drama do posljednjeg trenutka riješena je penalima Nika Laprovitole šest sekundi prije kraja, što je izazvalo bijes gostiju. Dok je protivnik slavio pobjedu sa navijačima, Blankosi su iskalili frustracije bez ustručavanja.

Tačnije, Rudi Fernandez je toliko bio ljut na sudijsku trojku Antonio Konde, Emilio Perez, Fernando Kalatrava, da ih je nazvao “kuč****m sinovima“ pošto su ušli u tunel, na putu ka svojoj sobi za presvlačenje.

Najgore je prošla svlačionica namijenjena za goste u Blaugrani pošto je razlomio invertar i bacao stvari koje su mu se nalazile na putu. Španski mediji osudili su ponašanje francuskog reprezentativca, podsjećajući na sramni čin kada je džudo zahvatom bacio Dantea Egzuma na parket madridske dvorane u četvrtfinalu Evrolige poslije čega se cijela serija okrenula u korist Blankosa, prenosi Mocart sport.

Jabusele je zajedno sa Edijem Tavaresom reagovao neprimjereno i tokom utakmice, pošto su im rano dodjeljene po dvije lične greške već u prvoj četvrtini, zbog čega nisu mogli da pomognu saigračima sve do početka drugog poluvremena.

Trener Reala Čus Mateo je poslije utakmice poručio da tenzije moraju da se smanje po svaku cijenu, da svi treba da uživaju u sportu i da budu primjer drugima.