IGRAO KAO PREPOROĐEN Šabaz Nejpir vodio Olimpiju do važne pobjede

Košarkaši Olimpije iz Milana pobijedili su Trento u gostima rezultatom 79:74 poslije dramatičnih 40 minuta, a veliki doprinos imao je Šabaz Nejpir

Najbolji igrač večeras bio je donedavni plejmejker Zvezde Šabaz Nejpir, koji izgleda u Italiji igra košarku po kojoj ga pamtimo.

Poveo je Trento i to ubjedljivo poslije prve četvrtine 25:14, da bi Olimpija u nastavku uzvratila i smanjila zaostatak na poluvremenu 41:38.

Gosti su u trećem kvartalu nastavili gdje su stali i uspjeli da preokrenu rezutlat na 57:55 pred posljednju četvrtinu.

Možda i ključni momenat meča je Nejpirova trojka za 77:71 46 sekundi do kraja meča, kada je već bilo jasno da će ekipa Etorea Mesine pobijediti.

Najefikasniji bio je Nejpir kod pobjednika sa 17 poena, skokom i dvije asistencije, dok je Hol upisao 16 poena.

U Trentu se istakao Grazulis sa 20 poena, Boldvin je postigao 11, navode Sportske net.