JOKIĆ NE MOŽE SAM Srpski košarkaš bez podrške saigrača (VIDEO)

Nikola Jokić pružio je još jednu odličnu partiju u NBA ligi, ali nije imao podršku saigrača pa je Denver izgubio. Nagetsi su poraženi na gostovanju kod Dalasa 103:89.

Jokić je na parketu proveo skoro 35 minuta postigao 26 poena (11/18 iz igre, 1/4 trojke), uz 16 skokova.

Međutim Denver je odigrao veoma lošu utakmicu u kojoj je Dalas konstantno bio u prednosti. Oporavljeni Luka Dončić je odmah uhvatio zalet i meč završio sa 21 poenom , osam skokova i 15 asistencija.Najbolje su ga pratili Bulok i Pauel sa po 15 poena, Boban Marjanović ponovo nije dobio šansu.

Nakon ovog poraza ekipa iz Kolorada ostala je sedma na Zapadu sa skorom 18-17, dok je Dalas dvije pozicije iznad sa 19 trijumfa i 17 neuspeha.

Košarkaši Golden Stejt voriorsa vratili su se na pobjednički kolosijek, a u novom trijumfu odličan je bio srpski reprezentativac Nemanja Bjelica. “Ratnici” su na svom parketu savladali Majami 115:108, a Bjelica je za samo 10 minuta postigao više poena nego najbolji igrač tima Stef Kari, koji je potpuno podbacio i odigrao jednu od najlošijih utakmica u karijeri.

Najzaslužniji za to bio je Džordan Pul koji je prikazao izuzetnu partiju – 32 poena, a odličan je bio i Endru Vigins sa 22 poena. Bjelica na parketu je proveo desetak minuta i za to vreme postigao 10 poena, ubacio dvije trojke iz tri pokušaja i uhvatio tri skoka.

Na drugoj strani najbolji je bio Džimi Batler sa 22 poena, ali je morao ranije da završi utakmicu jer je doživio povredu skočnog zgloba

U bogatom programu NBA lige pobjede su još ostvarili Filadelfija, Vašington, Memfis, Čikago, Detroit, Juta, Portland i Minesota.