Jurišaju ka tituli: Barselona raznijela fenjeraša za +15

Fudbaleri Barselone savladali su posljednjeplasiranu ekipu na tabeli, Elče sa 4:0 i tako otišli na +15 u odnosu na Real Madrid u trci za šampionsku titulu.

Igrači Barselone pozdravljaju navijače

Madriđani imaju utakmicu manje, ali čini se da je trka već gotova i pravo bi čudo trebalo da se desi da Barselona ne osvoji šampionat Španije.

Katalonci su vezali četiri pobjede i nastavljaju da gaze ka tituli – imaju 71 bod, 15 više od Real Madrida, koji ima i meč manje.

Fenjeraš Elče nije mogao da se nada bodovima u duelu sa liderom, te ostaje posljednji sa 13 poena, daleko od mirne luke.

Robert Levandovski je postigao dva gola na ovom meču, prvi u 20. minutu, kada se dobro snašao u šesnaestercu rivala i uz malo sreće pogodio.

Ansu Fati je u 56. minutu povukao kontru i istrčao je do kraja, završivši je preciznim udarcem.

Levandovski je grešku domaćih na sredini terena kaznio u 66, da bi samo četiri minuta kasnije, Feran Tores dobro namjestio nišanske sprave i lijevom nogom pogodio mrežu Elčea – za konačnih 4:0.

Barsu za četiri dana očekuje duel sa Real Madridom u Kupu kralja, a prvi meč u Madridu dobili su sa 1:0.