Juve se provukao, Mančester SVE PROSUO sa 2 autogola

Fudbaleri Juventusa sa minimalnih 1:0 savladali su Sporting u prvom meču četvrtfinala Lige Evrope, dok je Mančester junajted sve prosuo protiv Sevilje i otežao sebi put među četiri najbolje ekipe - 2:2.

Fudbaleri Sevilje

Vodio je Junajted sa 2:0 golovima Marsela Sabicera, ali je u finišu meča spletom nesrećnih okolnosti i sa zvanično dva autogola ispustio pobjedu.

Do tada se činilo se da će Junajted rutinski odraditi posao i odnijeti plus dva na revanš u Andaluziju. Ali onda su Đavoli pronašli način da unište same sebe – postigli su dva autogola preko rezervista Tajlera Malasije i Harija Megvajera i ostali bez trijumfa.

Juventus velike nade polaže u takmičenje u Ligi Evrope, trofej bi im garantovao plasman u grupnu fazu Lige šampiona.

Ipak, put do trofeja prilično je dugačak, ali ekipi iz Torina dobro ide i to uz veliki doprinos Dušana Vlahovića, koji je učestvovao u akciji kod jedinog pogotka u 73. minutu.

Tada je poslije centaršuta sa desne strane Vlahović glavom zahvatio loptu, golman Antonio Adan je već bio savladan, ali je sa gol-linije loptu izbacio Sebastijan Koates. Ipak, na pravom mjestu se našao Gati, koji je samo ćušnuo loptu u mrežu, bio je to njegov prvi pogodak za Juventus u najboljem mogućem trenutku.

Vlahović je inače u igru ušao u 62. minutu umjesto Arkadijuša Milika, upravo tada zamenjen je drugi srpski reprezentativac Filip Kostić.

Belgijski Rojal Union je bio na pragu novog čuda, ali je u Leverkuzenu odigrao „samo“ neriješeno – 1:1. Ovaj tim je najprije osvojio prvo mjesto u grupi u konkurenciji Union Berlina, Brage i Malmea, a potom je u osmini finala eliminisao njemačku ekipu sa kojom je igrao već u grupi.

Žrijeb ih je potom ponovo spojio sa još jednom ekipom iz Njemačke, a Belgijanci su ipak odradili dobar posao u prvom meču u Leverkuzenu. Poveli su golom Nigerijca Viktora Bonifaćea u 22. minutu, izjednačenje Nemcima donio je Florijan Virc u 83. minutu.

Fejenord je nešto ranije savačdao Romu sa 1:0.