Murinjo minimalno u svom stilu: Juventus u samom finišu izbjegao poraz od Sevilje

Fudbaleri Juventusa i Sevilje igrali su nerijješeno, dok je Roma stekla prednost protiv Bajera poslije prvih utakmica polufinala Lige Evrope.

Roma

Klub iz Andaluzije bio je na pravu velikog iznenađenja u Torinu gdje je vodio sa 1:0 do 90+7. minuta kada je izjednačio Federiko Gati.

Gol za Sevilju postigao je Marokanac Jusuf En-Nesiri u 26. minutu na asistenciju Argentinca Lukasa Okamposa, koji je desetak minuta kasnije napustio teren zbog povrede.

U startnoj postavi Juventusa bili su sprski reprezentativci Filip Kostić i Dušan Vlahović, ali je trener Masimilijano Alegri zamijenio Kostića već poslije prvog poluvremena, a Vlahovića u 62. minutu.

Kapiten torinske Stare dame Leonardo Bonući jubilarni 500. put igrao je u dresu Juventusa, ali je zbog povrede zamijenjen nakon sat vremena igre.

U drugom polufinalnom meču u Rimu sastale su se ekipe Rome i Bajera iz Leverkuzena, a slavio je tim Žozea Murinja rezultatom 1:0. Jedini gol postigao je mladi Edoardo Bove nakon odbitka, pošto je prethodno golman Bajera Hradecki odbranio šut Ejbrahama.

U startnoj postavi domaćeg tima bio je Nemanja Matić i na terenu je ostao do kraja meča, navodi Sport klub.