LACIO OSVOJIO RIM Roma “poklonila” pobjedu kiksom Ibanjeza

Fudbaleri Lacija pobjedili su Romu rezultatom 1:0 u derbiju Rima u okviru 13. kola Serije A.

Gol odluke postigao je Felipe Anderson u 29. minutu utakmice poslije velike greške protivničke odbrane.

Pedro je izvršio presing na poslednju liniju odbrane koja je u izgradnju akcije krenula od sopstvenog peterca. Lopta je stigla do Rodžera Ibanjesa koji je odlučio da se poigrava tamo gde nije smio i za to je kažnjen.

Španac mu je loptu oduzeo i ona je stigla do Felipea Andersona koji nije imao težak posao iz neposredne blizine. Samo nekoliko minuta kasnije tresla se prečka na drugom kraju kada ju je pogodio Nikolo Zaniolo, ali nije imao dovoljno sreće da svoj tim odmah vrati u meč.

Za Lacio je čitav meč na klupi presjedio Dimitrije Kamenović, dok Sergeja Milinkovića-Savića nije bilo zbog nakupljenih žutih kartona.

Roma je trenutno peta sa 25 bodova, dok se Lacio popeo na treću poziciju sa dva boda više, piše B92.