VUČICA POKLEKLA Inter nakon velikog preokreta pokazao da je najbolji na Čizmi

Fudbaleri Intera savladali su Romu rezultatom 4:2 kao gosti na stadionu "Olimpiko" u derbiju 24. kola italijanske Serije A.

Kiša je večeras lila u Rimu, a Inter poslije velikog preokreta pokazao da mu trenutno na “Čizmi” niko ne može ništa, te da je veliki favorit za osvajanje šampionske titule.

Počelo je sjajno za vicešampiona Evrope. Poveo je tim suspendovanog trenera Simonea Inzagija u 17. minutu kada je štoper Frančesko Aćerbi dobro reagovao poslije kornera i glavom smjestio loptu u mrežu “vučice”.

U nastavu prvog dijela zaigrala je Roma mnogo bolje. Ekipa koja do danas nije doživjela poraz pod vođstvom novog trenera Danijelea De Rosija izjednačila je u 28. minutu  kada je Lorenco Pelegrini odlično centrirao iz slobodnog udarca, a još štoper domaćih Đanluka Manćini savladao Zomera.

Potpuni prekokret domaćina dogodio se minut prije isteka prvog dijela. Ponovo je asistent bio raspoloženi Pelegrini, a Stefano el Šaravi sjajno istrčao kontru i zakucao loptu u gol Intera.

Sve se brzo promijenilo u nastavku. Izjednačio je lider na tabeli poslije samo četiri minuta. Poslije dobre akcije gostiju Mateo Darmijan je uputio oštar centaršut po zemlji sa desne strane, a fantastični Markus Tiram još jednom pokazao da je izrastao u napadače svjetske klase.

Do velikog preokreta i još većeg slavlja Inter je došao u 56. minutu. Mhitarijan je prošao po lijevoj strani uputio centaršut, Tiram krenuo po novi pogodak, ali je umjesto njega loptu u sopstvenu mrežu ubacio defanzivac Rome Anhelinjo, pišu Sportske.net.

U sudijskoj nadoknadi Inter je dokrajčio “vučicu”. Štoper gostiju Alesandro Bastoni imao je snage da pretrči čitav teren, iskoristi pravovremen pas Marka Arnautovića i postavi konačan rezultat.

Poslije nove pobjede Inter je lider Serije A sa 60 bodova, čak sedam više od drugoplasiranog Juventusa, dok je Roma peta sa 38 poena.