Lacio slavio u derbiju: Frozinone nastavlja da iznenađuje u Seriji A

U derbiju osmog kola Serije A Lacio je u Rimu savladao Atalantu 3:2. Frozinone nastavlja sa odličnim igrama i pobijedio je Veronu kod kuće 2:1.

Lud meč u Rimu, kakav je i mogao da se očekuje u duelu ove dvije ekipe. Lacio je vodio 2:0 već poslije 11 minuta. Seriju golova otvorio je Šarl de Ketelare autogolom u petom minutu, dok je Kasteljanos duplirao prednost nebesko plavih.

Ipak, do poluvremena Atalanta je smanjila na 2:1, a strijelac je bio Ederson u 33. minutu. Boginja se potpuno vratila rezultatski pola sata kasnije, a strijelac je bio Sead Kolašinac, kome je to prvi gol u dresu Atalante.

Međutim, Lacio je ipak uspio da dođe do tri boda. Junak je bio Vesino koji je postigao pobjedonosni gol u 83. minutu.

Frozinone je, uprkos tome što je tek ušao u elitni rang, poslije osam kola nanizao već 12 bodova. Došao je i do treće pobjede pošto je na svom terenu savladao Veronu 2:1, za koju je 83 minuta igrao reprezentativac Srbije Darko Lazović.