Lako do naredne runde: Kecmanović se pridružio Lajoviću u 2. kolu Čengdua

Srpski teniser Miomir Kecmanović savladao je Benjamina Loka iz Zimbambvea sa 2:0 (6:2, 6:3) i plasirao se u drugo kolo ATP turnira u kineskom Čengduu.

Miomir Kecmanović

Naredni protivnik srpskog tenisera biće Francuz Korentin Mute.

Miomir Kecmanović, koji je trenutno 47. teniser svijeta, opravdao je ulogu favorita protiv Benjamina Loka, koji je 346. na ATP listi, a za ubjedljivu pobjedu mu je trebalo sat i 29 minuta igre.

Srpski teniser je prvi set dobio rezultatom 6:2, pošto je napravio dva brejka. On je u drugom setu poveo 3:0, a onda je Lok izjednačio na 3:3. Kecmanović je zatim osvojio tri uzastopna gema i zasluženo je stigao do pobjede.

Kecmanović će u drugom kolu igrati protiv Francuza Korentina Mutea, koji je savladao domaćeg tenisera Taoa Mua 6:2, 6:2. Mute je 122. na ATP listi, a u karijeri je odigrao jedan meč protiv Kecmanovića i to 2022. na turniru u Napulju. Francuz je tada predao meč zbog povrede Kecmanoviću pri vođstvu srpskog tenisera u prvom setu 5:3, prenose Sportske net.