LANA I JOVAN POKORILI ZAGREB Najbolji plivači BiH osvojili osam medalja u komšiluku

Teške i naporne pripreme su iza najbolje plivačice BiH Lane Pudar koja je na mitingu „ZPK 2023“ u Zagrebu pokazala da ulazi u formu koja joj je potrebna za iskušenja koja tek slijede, a isto je učinio i trenutno najbolji plivač u BiH Jovan Lekić.

Lana Pudar

Ona je potpuno izdominirala u glavnog gradu hrvatske gdje je osvojila zlatne medalje na 50, 100 i 200 metara delfin, te u disciplini 100 metara slobodno. To joj j ebilo više nego dovoljno da bude proglašena najboljom plivačivom mitinga.

Ovo je prvi u nizu nastupa Lane Pudar koji je očekuju narednom periodu, a već za naredni vikend očekuje je nastup na Zimskom prvenstvu BiH kojem će domaćin biti olimpijski bazen “Otoka” u Sarajevu.

Proces isplivavavanja kvalifikacijskih normi za ljetne olimpijske igre u Parizu 2024 počinje od 1. marta, a pred Pudarovom je veliki broj svjetskih i evropskih takmičenja.

Sjajnu formu potrvrdio je i Banjalučanin Jovan Lekić koji se sa tri zlata i srebrom okitio titulom najboljeg plivača turnira. Član „22. aprila“ slavio je na na 50 i 200 slobodno, te 400 mješovito, a bio je drugi na 100 slobodno. Mladi as pokazao je da je uhvatio ritam poslije svega što mu se izdešavalo i baš poput Lane, očekuju ga mnoga bitna takmičenja na kojima će juriti norme za Pariz.