LIGA KONFERENCIJA Aston Vila odučila Kopljanike od fudbala, Briž rutinski sa Moldeom

Fudbaleri Aston Vile plasirali su se u četvrtfinale Lige konferencija pošto su nakon 0:0 u prvom meču, sa 4:0 na "Vila parku" pobijedili Ajaks.

Derbi ove runde Lige konferencija jeste donio neizvjesnosti, ali donekle. Ajaks je pokazao da u ovoj sezoni nema kvalitet da se nadmeće sa onim najjačim timovima i uprkos minimalnoj prednosti Vile poslije prvih 45 minuta, završilo se košmarno po “kopljanike”.

Oli Votkins se pogotkom glavom poslije kornera pobrinuo da Aston Vila na odmor ode sa golom prednošću. Ajaks nije posebno prijetio, Vila je preko Durana imala nekoliko dobrih šansi da uveća vođstvo, a kako on to nije uspio, jeste Leon Bejli u 60. minutu čime je praktično bacio Holanđane na koljena.

Ajaks se praktično nije ni opirao, Vila je samo nastavila da ih “šamara”. Duran se konačno upisao i to u 75. minutu uz malo sreće kada se lopta od prečke odbila tik preko linije, a sve je završio Musa Dijabi u 81.

Moraće u Ajaksu mnogo toga da se mijenja tokom ljeta kako bi se vratili na put na kojem smo navikli da ih gledamo.

Klub Briž je “okrenuo” Molde i poslije 2:1 iz Švedske dobio 3:0 na svom terenu. Lil je odigrao rutinski sa Šturmom nakon ubjedljivih 3:0 iz prve utakmice, pa je sada bilo 1:1. Olimpijakos je stigao nevjerovatnih 1:4 iz prvog meča protiv Makabija i u Topoli se igraju produžetke, prenose Sportske.net.