LIGA KONFERENCIJA Fantastičan fudbal u Roterdamu i Lesteru, još uvijek sve otvoreno

Fantastično veče viđeno je u Roterdamu i Lesteru u prvim polufinalnim susretima Lige konferencija.

Fejenord, koji je izbacio Partizan u osmini finala, pobijedio je Marsej 3:2 na krcatom “De Kajpu” i stekao prednost za put u Tiranu dok su Lester i Roma odigrali nerješeno 1:1.

Kao u transu je igrao domaćin, već poslije 20 minuta imao dva gola razlike preko Sirila Desersa i Luisa Sinistere, koji je ujedno i bio asistent, posle čega je proključao stadion.

“Mlela” je atmosfera gosta iz Francuske i kada se činilo da im nema spasa, uspeli su brzo da se vrate. Već do poluvremena.

Ahmadu Dijeng i Žerson su poravnali zahvaljujući smušenim greškama odbrane Fejenorda, ali tu nije bio kraj.

“Revanširao” im se hrvatski štoper Duje Ćaleta Car. Tek što se krenulo sa centra dao je kratku povratnu loptu golmanu i ispred svih je istrčao Desers i poslije samo 10 sekundi “zapalio” “Tiganj” za 3:2.

Do kraja se rezultat nije menjao i Fejenord je bliži putu u Albaniju na finale, ali ništa još nije izvesno.

Isto kao ni u drugom meču. Lester i Roma su u Engleskoj remizirali 1:1, pa će od nule u revanšu da krenu.

Lorenco Pelegrini je doveo Rimljane u vođstvo u 15. minutu, ali je domaćin u drugom dijelu bio znatno bolji i čak koketirao sa preokretom.

Međutim, nije uspeo da stigne do trijumfa, već je samo Ademola Lukman poravnao rezultat pola sata prije kraja.

Revanši u Rimu i Marseju su na programu za sedam dana.