Luda utakmica u Firenci: Činilo se da je Jović donio bod Fjorentini, Mhitarjan mu ukrao slavu (VIDEO)

Fudbaleri Fjorentine poraženi su od Intera na svom terenu u okviru 11. kola Serije A, a bilo je 3:4.

Reprezentativac Srbije Luka Jovićje u 90. minutu postigao izjednačujući pogodak za 3:3, a u akciji su učestvovala i preostala dva srpska igrača koja igraju za tim iz Firence.

Naime, Aleksa Terzić je izveo prvi korner za domaće, a Nikola Milenković je glavom poslao loptu do Jovića koji je sjajno reagovao i udarcem iz prve zatresao mrežu.

Kada se činilo da će svakom pripasti po bod duboko u sudijskoj nadoknadi tim iz Milana je krenuo u kontru, lopta je ubačena u šesnaesterac, Lorenco Venuti je pokušao da je izbaci, ali je pogodio Henrika Mhitarjana i lopta se odbila u mrežu.

Milenković je odigrao cijeli meč, a imao je nekoliko grešaka, posebno loše je reagovao kod prvog pogotka gostiju koji je postigao Nikolo Barela već u drugom minutu.

Jović je u igru ušao na poluvremenu i unio je živost u ekipu, a Terzić je dobio priliku od 82. minuta.

Pored Barele i Mhitarjana dvostruki strijelac za “neroazure” bio je Lautaro Martinez, a pogađao je u 15. i 73. minutu iz penala.

Vrlo dobru partiju pružio je bh. reprezentativac Edin Džeko koji je zamijenio Hoakina Koreu u 61. minutu, a sjajno je proigrao Lautara prije nego što je nad njim napravljen penal iz kog je Argentinac postigao svoj drugi pogodak.

Pored Jovića golove za domaći tim postigli su Artur Kabral u 33. i Džonatan Ikone u 60. minutu, a taj pogodak je bio itekako atraktivan.

Inter je trenutno sedmi sa 21 bodom, a Fjorentina zauzima 13. mjesto sa 10 bodova.