ISTORIJA NA ČIZMI U finalima evropskih takmičenja 3 kluba iz Italije nakon 25 godina (FOTO)

Impresivan učinak italijanskih klubova na međunarodnoj sceni ove sezone, doveo je do jedinstvenog ostvarenja Serije A u tekućem vijeku: prvenstvo Italije ima troje finalista u evropskim takmičenjima.

Lautaro Martinez

Inter će na megdan Mančester sitiju 10. juna u Istanbulu, u finalu Lige šampiona, Roma će protiv Sevilje u borbu za trofej Lige Evropa 31. maja u Budimpešti, a Fjorentina će pokušati da postane drugi italijanski tim koji je trijumfovao u Ligi konferencije, ali će morati da pobijedi Vest Hem. 7. jun u Pragu.

Italija je posljednji put imala troje finalista u takmičenjima pod pokroviteljstvom UEFA, u sezoni 1997/98. Tada je Juventus ustuknuo pred Mijatovićevim Real Madridom u finalu Lige šampiona, dok je Inter savladao Lacio u finalu Kupa UEFA, prenosi Sport klub.

Ovog puta, međutim, finalisti dolaze iz tri različita takmičenja, pa postoji mogućnost da Kalčo ove sezone osvoji sve evropske trofeje.