MAKABI BOLJI OD ASVELA Boldvin vodio Izraelce do bitne pobjede

Košarkaši Makabija iz Tel Aviva pobijedili su u beogradskoj dvorani "Aleksandar Nikolić" ekipu Asvela rezultatom 98:90, u meču 30. kola Evrolige.

Oded Kataš

Asvel je bio osokoljen pobjedom nad Efesom u prošlom kolu i igrao je sjajno u Pioniru, gdje je Makabi iz Tel Aviva domaćin.

Zatrpali su koš izraelske ekipe, pošto su u prvom prvom poluvremenu ubacili 49 poena i imali su +2.

Odlično su nastavili i u trećoj četvrtini i pred posjlednjih 10 minuta imali su +3.

Uslijedila je neizvjesna završnica, gdje je Makabi dodao gas, kao protiv Žalgirisa, takođe u Pioniru.

Na četiri minuta do kraja, Makabi je preokrenuo i zaigrao najbolje kada je bilo najpotrebnije.

Poslije drame u završnici, Makabi je održao prednost i ostvario važnu pobjedu.

Do pobjede su ih predvodili Vejd Boldvin sa 30 poena, pet skokova i 10 asistencija, Kolson sa 23 i Nibo sa 18 poena i 11 skokova.

Kod Asvela su se istakli De Kolo sa 18 i Fal (11 skokova) i Li sa po 17 poena.

Makabi je sada na 17-13, dok je Asvel na 7-23, prenosi Sportal.