MNOGO PROPUŠTENIH ŠANSI Krajinović završio učešće, Medvedev samo dva sata na terenu

Srpski teniser Filip Krajinović završio je učešće na Australijan openu. Krajinović je poražen od Dijega Švarcmana poslije tri odigrana seta – 6:3, 6:4, 7:5. Meč je trajao dva sata i 27 minuta.

Krenulo je sa tri brejka u prva tri gema Švarcman je napravio dva, Krajinović jedan, a najveću šansu da vrati brejk Krajinović je propustio pri rezultatu 4:3 za Argentinca.Na njegov servis imao je dvije brejk lopte, nije iskoristio nijednu, a više prilika za povratak u set nije imao, pošto je u devetom gemu Švarcman napravio novi brejk i došao do vođstva.

U drugom setu je mnogo bolje servirao Krajinović, ali je popustio kada je bilo najbitnije, pri rezultatu 4:3. Švarcman je napravio brejk i poveo 5:3, ali je onda Krajinović napao, odigrao hrabro i poslije dvije brejk lopte dobio još jednu i iskoristio je. Smanjio je na 5:4, vratio se u set, imao servis, ali je Dijego napravio novi brejk u desetom gemu i došao do 2-0 u setovima.

Švarcman je u trećem setu napravio brejk za 3:1, vratio ga je odmah Krajinović za 3:2, ali je Argentinac napravio novi za 4:2. Pri rezultatu 5:3, kada je servirao za pobjedu, Švarcman nije uspio da je “ovjeri” jer je Krajinović opet odigrao hrabro i napravio brejk.Švarcman se još i povredio u tom gemu, pa je morao da dođe fizioterapeut.

Krajinović je izjednačio 5:5, imao šansu za brejk pri tom rezultatu, ali nije uspio da napravi pravi pritisak na servise Argentinca od 140 kilometara na sat.Stigla je kazna u narednom gemu, Švarcman je napravio brejk i meč je bio gotov.

Srbiji su ostala dvojica predstavnika u Melburnu – Dušan Lajović i Miomir Kecmanović.

Ruski teniser Danil Medvedev savladao je Švajcarca Henrija Laksonena sa 3:0.Medvedev se na terenu zadržao koji minut manje od dva sata.Prvi set osvojio je sa 6:1, drugi sa 6:4, dok je najzanimljivije bilo u trećem, koji je Rus osvojio sa 7:6.

Hrvatski teniser Marin Čilić bio je veoma ubjedljiv protiv Emilija Gomeza. Čilić je slavio sa 3:0 (6:3, 6:1, 6:2) za samo sat vremena i 43 minuta.  Andrej Rubljov upisao je ekspresnu pobjedu nad Đanlukom Magerom. Ruski teniser je za samo sat i 23 minuta rutinirao Italijana sa 6:3, 6:2, 6:2.