NASTAVIO DOMINACIJU Banjaja bez konkurencije u Austriji (VIDEO)

Aktuelni svjetski šampion u MotoGP kategoriji Frančesko Banjaja je pokazao zašto je i ove sezone najbolji motociklista.

Frančesko Banjaja

Pobijedio je veoma ubjedljivo na Velikoj nagradi Austrije ispred Breda Bindera i Marka Becekija.

Od početka do kraja je Banjaja vodio u Špilbergu i jedini koji ga je neko vrijeme pratio bio je Bred Binder. Ipak od šestog ili sedmog kruga aktuelni šampion uvećava razliku u odnosu na Bindera i onda je trku pretvorio u jednosmjernu ulicu. Inače poslije dugog niza godina desilo se da je neki vozač dva puta slavio na stazi „Red Bul Ring“ u Špilbergu.

Frančesko Banjaja je zadržao prvo mjesto u startu, da bi vozač koji je imao drugo mjesto Maverik Vinjales pao na desetu poziciju već u prvom krugu. Bred Binder je bio drugi iza Peka Banjaje međutim Italijan je odilijevao i držao razliku u odnosu na vozača KTM.

Treći je poslije šestog kruga bio Aleks Markes, četvrti Beceki, a peti Marini.

Banjaja sada ima 276 bodova u generalnom plasmanu, dok je Horhe Martin na 189. Martin je inače imao velikih problema tokom ovog vikenda, izazvao je i incident zbog kog je imao kaznu dugog kruga na trci. Marko Beceki je trećim mjestom u Špilbergu došao od 183 boda i sada preti Martinu na drugoj poziciji, navodi Sport klub.