Nastavlja se agonija Francuza: Alijasim neočekivano ispao od Popirina, Siner i Nori sigurni

Aleksej Popirin savladao je u drugom kolu mastersa u Rimu desetog tenisera svijeta Feliksa Ože-Alijasima.

Grikspor i Popirin srpska open 2023

Popirin je nakon tri sata i 18 minuta i tri odigrana seta na kraju izašao, sasvim zasluženo, kao pobjednik. Slavio je na kraju rezultatom 6:4, 4:6, 7:5.

Nakon početne razmjene brejkova, Popirin je uspeo da u veoma dugom devetom gemu iskoristi šestu brejk loptu i povede 5:4 nakon čega je rutinski dobio svoj servis gem i poveo 1:0.

Drugi set riješen je jednim brejkom. Ože-Alijasim je spasio dvije brejk lopte u petom gemu, a zatim do brejka došao u desetom i tako uveo duel u treći set.

Dobro je igrao Popirin, bio je disciplinovan i uporan i nakon propuštenih prilika za brejk u trećem gemu meč je prelomio u 11. Poveo je 6:5 i svojim servisom završio meč.

Janik Siner je u dva seta pobijedio Tanasija Kokinakisa 6:1, 6:4, Kameron Nori je takođe u dva seta završio posao protiv Aleksandra Milera 6:2, 6:3, dok je Frančesko Serundolo odigrao tri seta protiv Jibinga Vua i na kraju slavio 4:6, 6:2, 6:3 poslije preokreta, navodi Sportklub.