Ninković dirigent Borčevog orkestra: Crveno-plavi brod plovi ka Evropi (FOTO)

Šestu vezanu pobjedu kao domaćin, a treću od kada igraju na renoviranom Gradskom stadionu u Banjaluci fudbaleri Borca su ostvarili protiv Leotara.

Borac - Leotar

Banjalučani su sigurnom igrom slavili s 2:0, a ponajbolji igrač na terenu bio je Nikola Ninković. On je prvo postigao pogodak u 30. minutu, na asistenciju Benjamina Tatara, a zatim je i sam namjestio pogodak I to Enveru Kulašinu u 57. minutu.

Sjajnu utakmicu su odigrali Banjalučani i čini se da na njih nije ostavio traga nedavni potez Upravnog odbora koji je podnio ostavku. Borac bi početkom aprila trebalo da dobije novu upravu.

S druge strane Leotar će na nekom drugom mjestu morati da traži bodove koji ima mogu značiti mnogo u borbi za opstanak. Nismo mnogo toga vidjeli od ekipe iz Trebinja koja je najbolju priliku imala u 63. minutu kada je Mihailo Cmiljanović pogodio stativu.

Borac je nakon ove pobjede ostao na drugom mjestu Premijer lige BiH i ima 42 boda, što je 12 manje od lidera Zrinjskog. Ova pobjeda je domaćinu veoma bitna u borbi za plasman na međunarodnu scenu naredne sezone.

S druge strane Leotar ostaje na 10. poziciji sa 23 boda i ima dva boda više od posljednjeplasiranog Igmana.