Bojan Dubljević, reprezentativac Crne Gore i bez ikakve dileme jedan od najboljih centara Evrope, poslije 11 godina je napustio Valensiju, a karijeru će, ukoliko se ne dogodi neko čudo u posljednjem momentu, nastaviti u Zenitu iz Sankt Petersburga.

Dubljević u prodoru

U momentu kada je postao slobodan agent, mnogi su očekivali da bi Dubljević mogao da se vrati u ABA ligu, da je moguće da pojača Partizan, Zvezdu ili Budućnost, ali ništa od toga.

Zenit je poslao više nego konkretnu ponudu, finanijski mnogo jaču nego svi ostali rivali na tržištu, pa je samo pitanje momenta kada će Bojan biti promovisan kao novo pojačanje Zenita.

Zenit je do sada angažovao Kajla Kjurika, Vinsa Kartera…. Jasno je da želi u sezoni koja slijedi da se bori za tron u VTB ligi.

Podsećanja radi, prošle sezone titulu je osvojio Uniks koji je u finalu slavio protiv Lokomotive sa 4-1, dok je Zenit u borbi za treće mjesto poražen od ekipe CSKA sa 4-1. Lokomotiva je u polufinalu slavila protiv CSKA sa 4-3, a istim rezultatom je Uniks dobio Zenit, navodi Sport klub.

Dubljević je riješio dilemu gdje će nastaviti karijeru, pa miran dolazi na pripreme reprezentacije za Mundobasket. Crna Gora je u grupi sa Litvanijom, Egiptom i Meksikom, a primarni cilj je plasman u drugi krug takmičenja, koje donosi mjesto u kvalifikacijama za Olimpijske igre.