Tenis

NIŠTA OD SENZACIJE Kiz nakon preokreta pobijedila supertalentovanu Ruskinju (VIDEO)

Ruska teniserka Mira Andrejeva nije uspjela da se plasira u četvrtfinale Vimbldona.

Andrejeva udara bekend

Ova 16-godišnja igračica je u potpunosti nadigrala, a potom izgubila od daleko iskusnije 18. igračicu sveta Medison Kiz u tri seta (1:2).

Poslije nešto više od dva sata igre, po setovima je bilo 6:3, 6:7, 2:6 za prolaz dalje Amerikanke.

Pokazala je Andrejeva još na Rolan Garosu da obećava, a u Parizu se ispriječila Koko Gof u trećem kolu uprkos tome što je imala set zaostatka.

Naučila je Andrejeva iz tog poraza i na putu ka četvrtfinalu Vimbldona već je izbacila Vang Siju, 11. igračicu svijeta Barboru Krejčikovu koja joj je predala u trenucima kada nije postojala rezultatska neizvjesnost i sunarodnicu i 23. na WTA listi Anastasiju Potapovu.

Sada je na red došla 28-godišna Amerikanka kojoj ni dan više odmora nije pomogao protiv furiozne Ruskinje u prvoj polovini meča. Ipak, čini se da joj je pomoglo na početku kada je stigla do rane prednosti, oduzevši prvi servis gem protivnici.

To je bio poziv za buđenje Anderejevoj koja vraća brejk već u narednom gemu, potom spriječava protivnicu da iskoristi brejk loptu i na kraju dva puta oduzima servis protivnici za osvajanje prvog seta poslije nešto više od pola sata igre.

Još više neizvjesnosti je viđeno u drugom setu, iako se nije činilo da će biti tako. Andrejeva je odmah “brejknula” protivnicu i odolijevala povratku Kiz sve do sedmog gema kada Amerikanka nadoknađuje zaostatak.

Uslijedio je period igre u kom je bilo najmanje neizvjesnosti, bez  ijedne brejk šanse, što je dovelo do taj-brejka koji je pripao iskusnijoj teniserki za izjednačenje (7:4).

U potpunosti je pala mlada igračica, prvo propustila dvije brejk prilike na startu odlučujućeg seta, a potom dozvolila protivnici da joj oduzme servis. Imala je još jednu priliku da se vrati pri rezultatu 4:2 za Kiz, ali je nekoristi nakon čega Amerikanka iz druge stavlja tačku na ovaj meč, navodi B92.

Nju u narednom kolu očekuje bolja iz duela Ekaterine Aleksandrove i Arine Sabalenke.