ODLUČIO VUJAČIĆ Partizan se probio na drugo mjesto (FOTO)

Fudbaleri Partizana savladali su Napredak iz Kruševca rezultatom 1:0 (1:0) u zaostaloj utakmici 5. kola Superlige Srbije, te se probili na drugo mjesto.

Partizan je utakmicu otvorio sa dvije dobre šanse u uvodnih 10 minuta, ali je u obje situacije kao pobjednik izlazio golman gostiju Nikola Petrić.

Najprije je veliki zicer imao Kvinsi Menig poslije odličnog prodora i asistencije Fusenija Dijabatea, a zatim je Petrić i Rikardu Gomešu odbranio udarac poslije pasa Kristijana Belića.

Bilo je još par pokušaja sa distance koje je ukrotio Petrić, poput voleja Gomeša u 30. minutu, ali minut kasnije nije imao nikakvu šansu da “preživi”. Slobodan Urošević je odložio loptu za Igora Vujačića, a štoper Partizana je pogodio dalji ugao i doveo domaći tim u vođstvo.

Samo šest minuta kasnije Partizan je imao mnogo sreće, jer su stativa, Popović, milimetri i VAR spriječili izjednačenje Napretka.

Poslije prekida, što je svakako bilo najjače oružje Napretka, lopta je pogodila stativu i odbila se do Popovića na gol-liniji, koji ju je nekako spriječio da cijelim obimom pređe istu.

Napredak je jedini put zaprijetio u 45. minutu, kada je Bojan Matić, lopta u bloku zakačila Vujačića, ali Aleksandar Popović nije dozvolio da ga prevari i paradom je otklonio opasnost.

Matić je zapretio i na startu drugog dijela, ali je potom Partizan nizao šanse i jurio drugi gol. Najbliži tom bio je u 54. minutu kada je Menig oteo loptu u kaznenom prostoru rivala, šutirao, Petrić mu odbranio udarac, a lopta pogodila Kerkeza i za koji centimetar završila u korneru, umjesto u mreži.

Partizan se trudio da “zatvori” utakmicu, ali Kruševljani nisu bili preterano agilni da to iskoriste i dođu do poravnanja.